Login

Register

Login

Register

Hikayemiz

Adım Agehan Manav, Fethiye’de ailemle birlikte kaybolmaya yüz tutmuş yerli tohumlarla zirai ilaçsız ve gübresiz tarım işiyle uğraşmaktayız. Isırgan, sarımsak, sirke ve arap sabunu ve kendi yaptığımız doğal ilaçlarla bahçelerimizde yetiştirip mevsiminde hasat ettiğimiz sebze ve meyveleri geleneksel yöntemlerle işliyor, katkısız ve koruyucu madde kullanmadan, sağlıklı, katma değerli ürünler haline getiriyoruz. 

Bu işe nasıl başladınız diye soracak olursanız, iki yıl kadar önce bahçemizde yetişen kocaman balkabaklarından annemin tesadüfen meşe odununda yaptığı reçel vesile oldu diyebiliriz 🙂


Reçeli ilk tattığımızda küçük ailemizin dışında herkesin bu lezzeti tatması gerektiğini düşündük ve kendimiz için büyük bir adım atmaya karar verdik. Bu kararla birlikte annemin maharetli ellerinden, benimse zihnimden çıkan fikirlerle gün be gün Maki Bahçe yeni ürünleriyle hayat bulmaya başladı. İlk sene kendimiz için yaptığımız kışlık göceli tarhana, bulgur, erişte vb. ürünleri satarak başladığımız bu girişim, şuan beni araçların ulaşamadığı dağlarda, ağacını kuşların diktiği Memecik cinsi eski zaman yağ zeytinlerinin peşini kovalar hale getirdi. Bu kovalamacada, doğanın her bir mucizesi başka bir mucizesini keşfetmeme sebep oldu.

Bunu bir iş haline çevirmemizde ki en büyük etken ise, hayat şartlarından ötürü büyük şehirlerde hayatlarını sürdüren insanlara da (bir zamanlar benim de aralarında yer aldığım) doğanın bu nimetlerini ulaştırma imkanı sağlamak. 

Şuan tam da hayal ettiğimiz gibi her bir detayıyla bizzat ilgilendiğimiz Maki Bahçe’yle, kendi ürünlerimizi ve bizim gibi aynı hassasiyetle üretim yapan yerli üreticilerin ürünlerini, internet sitemizde ilk elden büyük şehirlerde yaşayanlara sizlere taze taze ulaştırmak için çalışıyoruz. 

Start typing and press Enter to search

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
product
Filter by Categories
Sepetim

Sepetinizde ürün bulunmuyor.